5 feng šuej tipov ako zariadiť spálňu

5 feng šuej tipov ako zariadiť spálňu

Spálňa je často práve tá miestnosť, v ktorej trávime najviac času, avšak nedávame jej dostatočne veľkú pozornosť pri zariaďovaní. Je to možno aj tým, že to nie je verejne prístupná časť bývania a prednostne sa zariaďujú práve tie verejne prístupné.

Avšak podľa feng šuej základ šťastného a úspešného dňa je zdravý a pokojný spánok v noci.

Tu je niekoľko tipov, ktoré som zozbierala aby Vá m pomohli vybudovať harmóniu a prosperitu vo Vašej spálni

  1. Posteľ by mala byť nasmerovaná tak, aby ste z nej videli vstupné dvere.  Pokiaľ to nie je možné, použite zrkadlo tak, aby v jeho odraze boli vidieť dvere. Pokiaľ nevidíte vstupujúceho do miestnosti, môže to vo Vás vyvolávať podvedomé pocity nepokoja a začnete sa v noci budievať.
  2. Spite v dostatočne veľkej posteli s pevným čelom za hlavou s dostatočnou výškou nad zemou. Neodporúča sa používať priestor pod posteľou na uskladnenie vecí, pretože to blokuje energiu prúdiacu po miestnosť.
  3. Dekorujte spálňu červenou, ružovou, broskyňovou (nie marhuľovou) na podporu vášne a plodnosti. Ďalšími dobrými a priaznivými farbami v spálni sú zelená, modrá a purpurová.
  4. Vyhýbajte sa v spálni umiestenie televízora a inej elektroniky, ktorá produkuje elektromagnetický smog a prekáža prúdeniu živej čchi v miestnosti.
  5. Vyvarujte sa umiestneniu postele popod exponovaný trám. Pokiaľ architekt Vašej spálne naprojektoval nemožnosť vyhnúť sa umiestneniu priamo popod trám, aspoň ho namaľujte rovnakou farbou ako zvyšok plafónu, zakryte trámy falošným stropom, alebo tkaninou.
  6. Smerovanie Vašej hlavy počas spánku odporúčam v jednom zo štyroch priaznivých smerov podľa vášho osobného ming gua čísla. Pokiaľ neviete svoje číslo, radi Vám pomôžeme vypočítať ho.

Inšpiračné foto: www.decorateitonline.com

Leave a Reply